na słodko

Znajduje się tu wszystko to, co zawiera cukier.

Moje pierwsze przetwory

Porzeczki raz jeszcze

Truskawkowe risotto
Pomysł na porzeczki

Mój smootas na kolację
 • Czarno białe klimaty
 • Już wcześniej pisałam, o moim prezenciku od mamy w postaci wykrawaczek do ciasteczek w kształcie serduszka z dziurką. Również za sprawą mojej rodzicielki w moje ręce wpadł przepis, który zainspirował mnie do urozmaicenia moich ciasteczek innymi wariantami.
 • Murzynek Bambo w afryce mieszka, czyli czekoladowego szaleństwa ciąg dalszy
 • Przepis wyciągnięty prosto z maminego zeszytu z przepisami. Wspaniale wpisuje się w ostatnie zapotrzebowania mojego czekoladoholizmu. Dla mnie, był on tam od zawsze. I w dzieciństwie było mi dane spróbować go nie jednokrotnie, a nawet wręcz dosyć często. Pamiętam, że mama musiała mnie powstrzymywać, abym po pierwszym etapie przygotowania, zbyt dużo nie degustowała, gdyż pierwszy etap wystarczy, aby cieszyć się przepyszną polewą kakaową.
 • Miłości pora ciasteczkowego potwora
 • Moja Rodzicielka, któregoś dzionka ukochała mnie foremkami do składanych ciasteczek z dziurką. I kiedy już owe... przeszły obowiązkową kwarantannę w kuferku serduszkowych rozmaitości i doczekały się natchnienia na pieczenie, zostały wzięte w obroty. 
  Znając zasadę i proporcje kruchego ciasta 3-2-1, wpajaną od dawien dawna przez mamę, zastartowałam linię produkcyjną wyrobu ciasteczek serduszkowych. Zagniotłam ciasto, rozwałkowałam i zaczęłam wykrawać serduszka.


 • Moja wariacja z Gataeau au chocolat w roli głównej
 • Od pewnego czasu, mam słabość do serduszek gdziekolwiek, jakichkolwiek, do czegokolwiek, i w ogóle, i w szczególe... a w szczególności do wszelkich form, foremek, wykrawaczy do celów spożywczo-konsumpcyjnych.
  Toteż, gdy na stronie jednego z moich ulubionych  sklepów, ujrzałam otwierane foremki w kształcie serca pakowane po dwie sztuki, postanowiłam je nabyć. Na szczęście, (czy też nieszczęście dla mojej figury) do foremek zamieszczony został przepis proporcjonalnie dostosowany do wielkości obu foremek.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...