na słodko

Znajduje się tu wszystko to, co zawiera cukier.

Moje pierwsze przetwory

Porzeczki raz jeszcze

Truskawkowe risotto
Pomysł na porzeczki

Mój smootas na kolację
 • Czarno białe klimaty
 • Już wcześniej pisałam, o moim prezenciku od mamy w postaci wykrawaczek do ciasteczek w kształcie serduszka z dziurką. Również za sprawą mojej rodzicielki w moje ręce wpadł przepis, który zainspirował mnie do urozmaicenia moich ciasteczek innymi wariantami.
 • Murzynek Bambo w afryce mieszka, czyli czekoladowego szaleństwa ciąg dalszy
 • Przepis wyciągnięty prosto z maminego zeszytu z przepisami. Wspaniale wpisuje się w ostatnie zapotrzebowania mojego czekoladoholizmu. Dla mnie, był on tam od zawsze. I w dzieciństwie było mi dane spróbować go nie jednokrotnie, a nawet wręcz dosyć często. Pamiętam, że mama musiała mnie powstrzymywać, abym po pierwszym etapie przygotowania, zbyt dużo nie degustowała, gdyż pierwszy etap wystarczy, aby cieszyć się przepyszną polewą kakaową.
 • Miłości pora ciasteczkowego potwora
 • Moja Rodzicielka, któregoś dzionka ukochała mnie foremkami do składanych ciasteczek z dziurką. I kiedy już owe... przeszły obowiązkową kwarantannę w kuferku serduszkowych rozmaitości i doczekały się natchnienia na pieczenie, zostały wzięte w obroty. 
  Znając zasadę i proporcje kruchego ciasta 3-2-1, wpajaną od dawien dawna przez mamę, zastartowałam linię produkcyjną wyrobu ciasteczek serduszkowych. Zagniotłam ciasto, rozwałkowałam i zaczęłam wykrawać serduszka.


 • Moja wariacja z Gataeau au chocolat w roli głównej
 • Od pewnego czasu, mam słabość do serduszek gdziekolwiek, jakichkolwiek, do czegokolwiek, i w ogóle, i w szczególe... a w szczególności do wszelkich form, foremek, wykrawaczy do celów spożywczo-konsumpcyjnych.
  Toteż, gdy na stronie jednego z moich ulubionych  sklepów, ujrzałam otwierane foremki w kształcie serca pakowane po dwie sztuki, postanowiłam je nabyć. Na szczęście, (czy też nieszczęście dla mojej figury) do foremek zamieszczony został przepis proporcjonalnie dostosowany do wielkości obu foremek.Printfriendly

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...